Kabatepe Camping

Selamlar arkadaşlar sıcak yaz ağlarında İstanbul’un ne kadar bunaltıcı bir şehir olduğunun hepiniz farkındasınızdır.  Çalışan insanlar İstanbul’dan bir an önce kaçabilmek için yıllık izinlerini iple çekiyorlar, peki ya yıllık izni olmayanlar ne yapacak yanacaklar mı İstanbul’da ? tabi ki hayır onlar için cumartesi pazar günlerini tam bir tatil havasında geçirebilecekleri harika bir camp alanı keşfettim hemde öyle herkesin çok bilmediği bakir kalmış bir yer.

kabatepe camping ile ilgili görsel sonucu

Neresi burası zumacım söylesene artık der gibisiniz, bu yerin adı Gelibolu yarımadasında bulunan Kabatepe plajı ve camp alanı. İstanbuldan yola çıktığınızda 320km, tekirdağ yolu üzerinden Malkara ve Keşan’ı geçip Gelibolu ulaşıyor buradan da Eceabat’a doğru devam edip
Eceabat’a gelmeden yol ayrımındaki Kabatepe sapağına katılıp 10 dakika daha yolculuk yapıyor ve 4,5-5 saat gibi bir sürede camp alanına ulaşıyorsunuz. Tesisin giriş ücreti araç şöför + 1 yolcu için 10tl eklenen her kişi için +2 tl gibi çok cüzzi bir ücret.

kabatepe camping ile ilgili görsel sonucu

Tesisin içinde çadırınızı çam ağaçlarının gölgesine kuruyorsunuz ve isteğiniz doğrultusunda buzdolabı ve elektrik prizi kiralayabiliyorsunuz (buzdolabı ve priz ücreti hakkında bilgim yok) duş wc son derece temiz gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.Yemek ve alkol fiyatları oldukça uygun. Hafta sonunda istanbulda tıkılıp kalmak yerine son derece hesaplı ve keyifli bir tatil için kabatepe camp alanını tercih edebilirsiniz, şimdiden tercih edecek olan arkadaşlara iyi tatiller diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir